Strona Główna | Wycieczki dla firm | Wyjazdy motywacyjne | Wycieczki szkolne | Pielgrzymki | Konferencje | Spa & Wellness | Kontakt/Lokalizacja
  O nas | Dokumenty | Lokalizacja / Kontakt | Facebook | Znajdziesz nas na... | Katalogi do pobrania
 

Świadczenia

  • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, video, WC, cafe-service)

  • Ubezpieczenie KL, NNW

  • opieka pilota - przewodnika

  • posiłki zgodnie z zamówieniem

Cena: 55 zł/os + bilety wstępu*

 

* - Cena dotyczy wyjazdu z Katowic.
Kalkulacja wynikająca z różnicy km dla pozostałych województw na zamówienie.

 

 

NA STRONIE 4 PROPOZYCJE PIKNIKÓW FIRMOWYCH

PIKNIKI FIRMOWE 1 DNIOWE
Termin: Do uzgodnienia


ZŁOTY POTOK – PIASEK

PROGRAM IMPREZY
Godz. 7.00 – wyjazd do Złotego Potoku
Godz. 9.30 – spacer do Źródła Zygmunta, zwiedzanie pstrągarni i dworku Krasińskich,
Godz. 12.00 – przejazd do Piasku, przejazd wozami konnymi po „Zaczarowanym Lesie”
Godz. 14.00 – biesiada przy grillu na polanie, gry i konkursy z nagrodami dla dzieci,
Godz. 16.00 – przejazd do Olsztyna, spacer na ruiny zamku
Godz. 18.00 – wyjazd w drogę powrotną, czas wolny
Godz. 20.00 – zakończenie imprezy

OPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH
Złoty Potok : Pierwsza wzmianka o wsi Potok pochodzi z 1153 roku. Od 29 lipca do września 1857 roku w Złotym Potoku mieszkał jeden z najwybitniejszych polskich twórców epoki romantyzmu, Zygmunt Krasiński (obecnie w dworku, w którym mieszkał Krasiński, mieści się muzeum). Tuż za wywierzyskowymi źródłami Wiercicy (Źródła Zygmunta i Elżbiety) znajduje się pstrągarnia, założona (jako jedna z pierwszych w Europie) w 1881 roku, na polecenie hr. Edwarda Raczyńskiego. Pałac Raczyńskich (zbudowany w 1856 r.) i Dworek Krasińskich (z 1829 r.) otoczone są prawie czterdziestohektarowym parkiem w stylu angielskim, przez którego środek przepływa Wiercica (zdecydowała ona o nadaniu parkowi romantycznego charakteru). Park został zaprojektowany przez Franciszka Szaniora, który postanowił wzbogacić jego florę takimi gatunkami drzew i krzewów jak chociażby tulipanowiec amerykański czy karagana syberyjska.
Piasek : mała wieś na Jurze znana bardziej prze dzieci niż dorosłych z powodu „Zaczarowanego Lasu” : Jadąc tramwajem konnym przez las spotykamy Czerwonego Kapturka i myśliwego, odwiedzamy domek Baby Jagi i kilka innych bajkowych postaci. Odwiedzamy również zagrodę z owcami i kozami. Trasa kończy się przy indiańskiej wiosce, gdzie czekają już grilowane kiełbaski i gorąca herbata.
Olsztyn k/Częstochowy : niewielka miejscowość znana z ruin gotyckiego zamku. Przez kilka lat organizowano w tym miejscu pokazy sztucznych ogni. Z murów zamku możemy podziwiać przepiękną panoramę Jury, widać również Częstochowę. Niedawno przybyła dodatkowa atrakcja gastronomiczna – w przeniesionym, zabytkowym spichlerzu otwarto ładnie urządzoną restaurację.


WOJEWÓDZKI PARK KULTURY I WYPOCZYNKU W CHORZOWIE


PROGRAM IMPREZY
Godz. 8.00 – wyjazd do Chorzowa
Godz. 9.30 – przyjazd do Planetarium, sens
Godz. 11.00 – przejazd kolejką do Wesołego Miasteczka – zabawa na karuzelach, ZOO
Godz. 15.00 – biesiada przy grillu w ośrodku harcerskim, gry i konkursy z nagrodami dla dzieci,
Godz. 18.00 – wyjazd w drogę powrotną, czas wolny
Godz. 19.00 – zakończenie imprezy

OPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH
Chorzów : podobnie jak Zabrze historia Chorzowa związana jest z rozwojem przemysłu. Miasto powstało z połączenia kilku mniejszych miejscowości, z których najważniejszą była Królewska Huta. Dziś możemy zobaczyć pozostałości (zdewastowane) po dawnym bogactwie. Najciekawszy dla nas jest znajdujący się w granicach miasta Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku - park utworzony przez gen. Jerzego Ziętka na częściowo niezagospodarowanych wcześniej terenach miast Chorzów i Katowice o powierzchni około 600 ha. Do dziś WPKiW to zielone płuca Górnego Śląska i jeden z największych parków miejskich w Europie. Atrakcje Parku to : Stadion Śląski (Stadion Narodowy), Stadion GKS Katowice, Planetarium Śląskie (największe i najstarsze planetarium w Polsce), Górnośląski Park Etnograficzny, Śląski Ogród Zoologiczny (zoo) (W roku 1975 zakończono budowę Kotliny Dinozaurów. Znajdują się tam betonowe rekonstrukcje szesnastu dinozaurów), Śląskie Wesołe Miasteczko (największe wesołe miasteczko w Polsce), Międzynarodowe Targi Katowickie, Kolejka wąskotorowa, Kolejka linowa Elka (najdłuższa nizinna kolej linowa w Europie, zlikwidowana w 2006), Rosarium (największy różany ogród w Polsce), Hala wystawowa Kapelusz, Przystań (ośrodek wodno-rekreacyjny, pow. stawu: 7 ha, kanał: 550 m), Kąpielisko "Fala" (powierzchnia 13 ha, 8 basenów, 4000 m² lustra wody), Skate Park, Korty tenisowe, Ośrodek harcerski (powierzchnia 12 ha), Galeria rzeźby śląskiej, Park linowy Palenisko, Sztuczna plaża, 80 metrowa ławka dookoła kanału z planszami do gry w szachy, młynek itd., Duża ilość kawiarenek, barów np. Wioska rybacka

PROMNICE – PSZCZYNA

PROGRAM IMPREZY
Godz. 8.00 – wyjazd do Promnic, spacer po parku wokół malowniczego pałacyku myśliwskiego (możliwość zamówienia dla grupy deseru i napoju)
Godz. 11.00 – przejazd do Pszczyny, zwiedzanie Pokazowej Zagrody Żubrów, Park, Muzeum , Wnętrz Zamkowych, czas wolny (polecamy lody w „Frykówce”)
Godz. 16.00 – biesiada przy grillu, gry i konkursy z nagrodami dla dzieci
Godz. 18.00 – wyjazd w drogę powrotną, Godz. 19.00 – zakończenie imprezy

OPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH
Promnice : zabytkowy pałacyk myśliwski z r. 1868, miejsce noclegowe polowań cesarzy, książąt i pomniejszych panów. Obiekt często wykorzystywany przy kręceniu filmów („Magnat”) i programów telewizyjnych (Makłowicz, Wołoszański). Obecnie hotel 4**** i ekskluzywna restauracja (nocowało tu wielu ludzi świata kultury i polityki).
Pszczyna : Dzieje Pszczyny i ziemi pszczyńskiej sięgają już setek lat. Ziemia pszczyńska jako odrębna jednostka administracyjna zaistniała dopiero w 1407 r., jednak już wcześniej tereny wokół Pszczyny miały swój specyficzny charakter. Pierwsza wzmianka o mieście Pszczyna w dokumentach sprzed wieków pojawia się w 1303 r., lecz tak naprawdę miasto założono znacznie wcześniej. Pszczyną władali Piastowie, Przemyślidzi, Turzonowie, Promnitzowie, Anhaltowie i Hochbergowie. Obecnie perłą Pszczyny jest zamek z ekspozycją oryginalnego wyposażenia (ponad 80%). Regionalną atrakcją są również żubry.


OŚWIĘCIM – ZATOR

PROGRAM IMPREZY
Godz. 8.00 – wyjazd do Oświęcimia, spacer po zabytkowej części miasta, zwiedzanie Muzeum w Zamku Piastowskim
Godz. 11.30 – przejazd do Zatora, krótki spacer po niewielkim Rynku i przejazd do „Dinozator- Landu”
Godz. 13.00 – 16.00 zwiedzanie i zabawa w parku
Godz. 16.00 – biesiada przy grillu w pobliskim River Parku, gry i konkursy z nagrodami dla dzieci (możliwość spaceru nad Sołę)
Godz. 18.00 – wyjazd w drogę powrotną, Godz. 19.00 – zakończenie imprezy
OPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

Zator : Pierwsza oficjalna wzmianka o wsi Zator pochodzi z roku 1228 w związku z nadaniem jej wojewodzie opolskiemu Klemensowi z Ruszczy. Dokumentem datowanym na dzień "10 listopada 1292 roku" Mieszko cieszyński i pan na Oświęcimiu nadał Zatorowi prawa miejskie wzorowane na prawie dolnośląskiego Lwówka. W latach 1312-1317 z podziału księstwa cieszyńskiego powstało księstwo oświęcimskie. W 1445 roku z podziału tego księstwa powstało Księstwo Zatorskie, a miasto Zator awansowało do miana jego stolicy, w 1494 roku ostatni książę zatorski Janusz sprzedał księstwo królowi Janowi Olbrachtowi, zachowując prawo dożywotniego władania. Współcześnie Zator znany jest z hodowli ryb – to tutaj wyhodowano „polskiego karpia królewskiego”. Od niedawna wielką atrakcją jest „DinozatorLand”. Największą naszą atrakcją jest ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w „ożywione” prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. To u nas będzie można podziwiać największego na świecie, ruchomego T-Rexa! Ten spacer pozwoli nam przenieść się w czasie o setki milionów lat. Będziemy również mogli wsłuchać się w przerażające odgłosy dinozaurów. Tu zastaniemy również figury pierwszych ludzi, jacy zamieszkiwali naszą planetę. Park rozrywki czyli ogromny plac, gdzie zarówno najmłodsi jak i dorośli mogą korzystać z wielu atrakcji : tor F1 gokartowy, tor quadowy, kino 5D, autoskuter, ogromna Dino-zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg, loteria dla dzieci, salon gier i fliperów, przejażdżka kucykiem.
Oświęcim : miasto bardzo bogatej historii. Był siedzibą kasztelana oraz stolicą księstwa piastowskiego. Po tej wspaniałej przeszłości pozostały : zamek piastowski (aktualnie po remoncie) oraz kościół parafialny. Złą sławę miastu przyniosła II wojna światowa – od tej pory dla większości Oświęcim = Auschwitz, a prawda jest taka, że Oświęcim jest miastem historycznym – piastowskim (normalnym, z normalnie żyjącymi ludźmi), a Auschwitz to niemiecki epizod w tej historii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 


All Rights reserved. Copyright © Biuro Podróży PL TRAVEL w Katowicach 2008.

Wszystkie programy zamieszczone na stronie internetowej są programami autorskimi Biura Podróży PL TRAVEL z Katowic.
Wykorzystywanie i kopiowanie wyłącznie za zgodą PL TRAVEL.
 stat4u